חג הקדוש וולנטינוס (וולנטיינס דיי) ביוון

rikishaham, riki-shaham, riki.shaham, ריקישחם, ריקי-שחם, ריקי.שחם

עזבו אתכם מאור האורות, יוון היא המקום לאהבה ורומנטיקה. ארוס אל האהבה והתשוקה במיתולוגיה (הידוע גם בשם קופידון אצל הרומאים), עבד תמיד שעות נוספות באולימפוס ויצר את הסיפורים היפים ביותר על אהבה, כמו אותן סאגות שסופרו מדור לדור, דוגמת הסיפור הידוע על ארוס ופסיכה או על אהבת האל-מוות של זאוס והרה, שלמרות מאהבותיו הרבות של זאוס ומשיכתו האינסופית לכיבושים של עלמות יפות, נישואיהם נחשבים מקודשים “Gamos hieros” (הנישואין קדושים).

חג הקדוש וולנטינו (הידוע במחוזותינו בשם וולנטיינס דיי) נחוג בכל שנה ב -14 בפברואר, ברחבי העולם הנוצרי. למרות היותו של הקדוש דווקא רומאי, הקשר של הפסטיבל הזה עם חודש פברואר יכול להיות נעוץ דווקא ביוון העתיקה. חודש Gamelion, שהוא החודש החמישי של השנה האתונאית, נחשב כאירוע משמח, אשר בדרך כלל נופל באמצע ינואר עד אמצע חודש פברואר, וזה החודש שהוקדש לנישואין המקודשים של זאוס והרה. גם היום יוונים רבים כורעים ברך בפני אהובותיהם דווקא ביום זה.

כמעט תמיד אני נדהמת ממידת הפאר והשמחה בו נשטפים הרחובות לרגל חג האהבה, בכל רחבי יוון. מופעי רחוב שונים, קישוטים ותפאורה בכל עבר, מסיבות מעוצבות, הינם חלק בלתי נפרד מן החג הזה, היאה למועד פופולרי כל כך לנאהבים ונאהבות בכל הגילאים, להתארס ואפילו להתחתן. ארוס, אל האהבה והיופי, הילד המכונף והשובב עם חציו החדים, מפלח את הלב, המתבטאים בכרטיסי ברכה רומנטיים, בפרחים ובשוקולדים שמחליפים ביניהם האוהבים.

וכל זאת על רקע יופייה האינטנסיבי האדיר של המדינה, עם ההיסטוריה העשירה שלה תהפוך את חג האהבה ביוון לאירוע מרגש של ממש.

זה יכול להיות באי סנטוריני הנחשב לאחד האיים הכי הרומנטיים ביוון, עם שקיעה מדהימה הצופה אל האופק התכול, על רקע הבתים הציוריים והסמטאות העתיקות. הצעת נישואין עם נוף של הר הגעש וים תכול – מה כבר יכול להיות יותר יפה מזה? ואכן סנטוריני, מוגדר מדי שנה כאחד היעדים הרומנטיים ביותר בעולם, המבטיח לעשות הצעת הנישואין לחוויה בלתי נשכחת.

ישנו גם האי הפחות מוכר לקהל הישראלי, סימי – אי קטן וציורי, אידיאלי עבור זוג הרוצה לטייל יד ביד מול נמל קטן ויפה, זרוע סירות קטנות, עם ארמונות ניאו-קלסיים בני יותר מ-2,500 שנים. עם לא מעט אנשים טיילתי באי וראיתי אותם נשארים פעורי פה ולא יכולים להסיר את עיניהם למראה המרהיב הפזור בשפע באי זה, הנודע בהיותו יעד נפלא לנאהבים.

כיוון רומנטי אחר ולא פחות נפלא, תמצאו באפירוס, שביוון המערבית, כאן תוכלו ליהנות מערב חורפי שקט בעודכם נהנים מהנוף של אגם Pamvotida שבשל יופיו, קשורים בו מיתוסים ואגדות רבים, או לטייל יד ביד לאורך הרחובות המרוצפים הצרים של מגדל טירת יואנינה, עם סירה קטנה ניתן לצאת לבקר את האי של יואנינה, שם תמצאו יישוב צבעוני עם מבנים מסורתיים ומנזרים היסטוריים המיושב על ידי 150 אנשים. אפשר גם לצאת למסלול רכיבה על אופניים רומנטי סביב האגם; או לצאת לטרק דרך שבילי ההרים, החל Ligkiades וכלה בשיא ההר Mitsikéli. הבטחה שלי – מול יופי כזה לא ניתן להישאר אדישים. ולזוגות הרומנטיים: השלווה של האגם Pamvotida הינה כנראה אחד מחציו של ארוס, הנשאר בלב ימים רבים, כמו כישוף חזק וטוב. כמראה מדהים של יופי טבעי יוצא דופן, אגם Pamvotida משקף את הפאר של הנוף שמסביב במימיו. והכל מסביב כפרים מסורתיים ציוריים היוצרים אווירה קסומה בינות לעצי אורן ואשוח הממלאים את העין והלב.

בואו להכיר את יוון הרומנטית,
שלכם בידידות,
ריקי שחם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *