הקסם האחר של הידרה

ריקישחם, ריקירביצקי, rikishaham, rikiravitzki, rikishahamravitzki, ריקי-שחם, ריקי-רביצקי

ייחודו הגדול של האי הידרה שבדרום יוון הוא שאין בו כלי רכב ממונעים. כן כן, מה ששמעתם. באי לא נסללו כבישים ולמעט מספר קטן של משאיות המורשות לנוע בשטח האי לצורכי אספקה ותחזוקה, התחבורה בהידרה נעשית באמצעות עגלות, חמורים ופרדות.

הגישה להידרה קלה ומתאפשרת ברחפת או במעבורת מפיראוס, מה שהופך את האי לפופולרי מאד לאתונאים שרוצים לבלות סופשבוע שקט.

הידרה הוא אי ארוך וצר, בנקודה הרחבה ביותר שלו הוא 6 ק”מ בלבד ואורכו כ20 ק”מ. להבדיל מרוב החופים המוכרים, בהידרה לא תמצאו חופי חול זהוב רכים, הקרקע בו מאד סלעית והירוק מסביב הוא חורש הנראה מאד ארצישראלי.

אם חשקה נפשכם בטבילה בים, תגלו שהמים מאד נעימים וצלולים וניתן לגלות לא מעט דגים צבעוניים שמתגנבים להם קרוב אל הסלעים.

באי שבילי הליכה יפים, לאורכם של ההרים ומהם ניבט נוף ים תכול, מפרץ הידרה וקבוצת האיים הסארוניים שמסביב. אל תתעצלו, תצטיידו בנעליים נוחות ובבקבוק מים ותטפסו עד פסגתו של ההר ארוס, ההר הגבוה ביותר באי, הנוף הנשקף מפסגתו שווה את המאמץ.

השקט והשלווה שבאי לא שוללים חיי לילה תוססים במיוחד בקיץ, הטברנות מתמלאות עד חצות הלילה ולצד מוזיקה חיה מגישים אוכל יווני מסורתי, פשוט וטעים! מומלצים במיוחד כל מה שעלה ברשת הדייגים באותו הבוקר, צלויים על הגריל עם כוס אוזו, אין סיכוי שתתאכזבו.

באי השקט ניתן למצוא מנזרים, עדיין פעילים, אליהם מגיעים נוצרים מכל העולם. מעניין להיכנס לאחד מהם בזמני התפילות, הקולות העולים משם מיוחדים כל כך. אולי זה מה שמשך את הזמר הנודע לאונרד כהן לקנות בית באי, לא רחוק מאחד המנזרים, בית אליו היה מגיע כדי לכתוב את אחד משיריו היפים בהשראת האווירה המיוחדת שבאי.

הנה קטע מאחד הביקורים שלו באי:

מוזמנים לגלות איתי את יוון האחרת,
שלכם בידידות,
ריקי שחם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *