נובמבר ספורטיבי

ריקישחם, ריקי.שחם, ריקי-שחם, rikishaham, riki-shaham

אחד הנושאים בהם יוון העתיקה וזו המודרנית מצטלבים הוא הספורט ובפרט ענף הריצה.

המשחקים האולימפיים שתועדו לראשונה בשנת 776 לפנה”ס היו חגיגה תרבותית שלא לומר דתית עבור היוונים. מיתוסים ואגדות רבות מנסים להסביר את המשמעות שתפסו המשחקים הללו, בהם סיפורים על גיבורים ואלים דוגמת הרקולס ופוסידון.

המשחקים נערכו באולימפיה, מקום פולחן לאלים היוונים ואירוע הפתיחה של המשחקים כלל טקס שבועה דתי ממש מול פיסלו של זאוס, אחד משבעת פלאי העולם העתיק. ניתן לומר שהסמליות בה נתפס הספורטאי הייתה לא רק להתעלות מעל מאמצי וכאבי הגוף, אלא גם הניצחון המוראלי של הנפש הדבקה והמתמידה.

ביוון של היום, נובמבר ידוע כחודש המרתון. זה הזמן בו מזג האוויר מושלם לפעילות ספורטיבית מאומצת, כבר לא חם אבל עדיין לא קר מדי.

המרתון הידוע מכל נערך השנה ב26 בנובמבר ונקרא The Athens Fastest 10K Run. המרוץ הנפרש על פני 10 קילומטרים הוא הזדמנות ייחודית לרוץ לאורך חוף הים של אתונה ולחוות אירוע בו משתתפים ספורטאים מכל העולם. ואם אתם לא אוהבים לרוץ, בואו לפחות לצפות באירוע ספורט עם בריזה נעימה מן הים באווירת טברנה יוונית.

ב-12 בנובמבר נערך השנה מרוץ אתונה ה”אותנטי” בו משתתפים כ-50,000 רצים מכל העולם, בטווח גילאים שנע מילדים ועד ספורטאים בעשור השביעי והשמיני לחייהם. המרתון הוא סמל לסולידריות ומבקש להעביר מסר של עולם טוב יותר ברמה קהילתית, לאומית ובינלאומית.

למרתונים נוספים הנערכים בנובמבר (ובכל ימות השנה) באתונה וגם בסלוניקי, זגוריה ומקומות נוספים, מוזמנים לבקר באתר:
http://www.runningreece.com/.

נפגש על מסלולי הריצה,
שלכם בידידות,
ריקי שחם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *