איי יוון לובשים לבן

ריקישחם, ריקי-שחם, ריקי.שחם, rikishaham, riki-shaham

האיים היוונים הם אינסופיים וכל אחד שונה מן האחר במראהו, באופיו, בטעמיו וכמובן בהיצע התיירותי שלו. הבחירה מביניהם תמיד קשה לי. כאופציות לתיירות חורף מהנה, בחרתי להתמקד השנה בשניים, בהם אני אוהבת לבקר בימי החורף הקרים.

 

לסבוס והמעיינות החמים

טיסה לאתונה ועוד אחת קצרה לבירת לסבוס מיטליני תביא אתכם לאחד האיים הנדירים ביוון.

בלסבוס מעיינות חמים טבעיים המזמנים אליהם תיירות מרפא בכל השנה. אולם בחורף כשקר התענוג להיכנס למעיין חם כפול ומכופל. תוכלו ליהנות גם ממסלולי הליכה בדרגות קושי שונות, בשבילים מקסימים מהם נשקף נוף פראי – מעיל חם וחברה טובה ואתם מסודרים. המסלולים מסומנים וברבים מהם תמצאו נחלים זורמים, מפלי מים ומעיינות שהעין לא תתעייף מלהזין בם את מבטה. טיול לאורך החופים, יאפשר לכם ליהנות מריח המלח ובנמלי הדייגים תוכלו להתרשם מן הדגה שעלתה זה עתה מן הרשת ולשוחח עם הדייגים שבעונה זו הם יותר נינוחים וסבלניים.

מיטליני היא כאמור עיר הבירה של האי, עיר נמל המונה כ40,000 איש, בה יש גם אוניברסיטה המושכת אליה תלמידים מכל יוון. העיר מתאפיינת גם בחורף בחיי לילה תוססים ותוכלו למצוא בה ריכוז גבוה של מועדונים, טברנות ובארים.

גם בתי המלון המקסימים, זולים יותר בתקופה זו של השנה וישמחו לתת לכם המלצות לכל מה שיש לאי היפה הזה להציע. בל נשכח גם את אחד המטבחים היוונים המשובחים ביותר, מבוסס על חומרי הגלם המקומיים – ללא ספק לסבוס היא יעד חורפי מהמומלצים שיש, גם ברמה קולינרית.

 

סירוס ומוזיקת הרמבטיקו

האי סירוס משתייך לקבוצת האיים הקיקלאדיים, ארכיפלג המצוי דרומית לאתונה.

לאי תוכלו להגיע בטיסה קצרה מאתונה, הישר עד הרמופוליס, בירת האי.

הרמופוליס, עיר מיוחדת שם צמחה מוזיקת הרמבטיקו, מוזיקת מחאה שצמחה עם כניסתם של מיקיס תאודוראקיס ומאנוס חג’ידאקיס והפכה לזרם המוזיקה המרכזי בתרבות היוונית. מצלילי המוזיקאים הטובים ביותר תוכלו להתרשם דווקא בחורף, עת מתמלאים המועדונים והטברנות הפזורים בין סמטאות העיר הציורית, חובבי מוזיקה נלהבים. בעיר מקומות בילוי רבים ותוססים גם בחורף וכמעט כולם מומלצים. לכל אחד מהם אופי שונה משלו, אני אוהבת לעבור ביניהם וליהנות ממוזיקה מופלאה וכמובן מן המטבח המקומי ומאוזו מהמשובחים ביותר ביוון.

בעיר שרידי מבצר המשקיף אל הים והעיר, בואו עם מצלמה טובה ומעיל חם ותזכו בנוף עוצר נשימה בשלל גווני חורף. באי עצמו כדאי לשכור אופניים ולצאת לתור אחר חיי הטבע השקטים שיש לאי להציע, לא להתעצל הצטיידו בנעליים טובות וצאו להתרשם מחיי הכפריים המקומיים!

כמובן שאל תוותרו על הפלגה כבת שעה לאי מיקונוס השכן. סיבוב בסמטאות הקטנות והציוריות, הבתים הלבנים עם תריסי העץ התכולים, יפים-יפים גם בחורף.

מזמינה אתכם לגלות את חופיה הנפלאים של יוון בחורף.
שלכם בידידות,
ריקי שחם

1 thought on “איי יוון לובשים לבן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *