האל פאן

ריקישחם, ריקי-שחם, ריקי.שחם, rikishaham,, riki-shaham
אל היערות והרועים פאן, האהוב ע”י בני האדם שכן מייצג את המוזיקה, שמחת החיים והשעשועים, נולד בחבל הארץ ארקדיה. הוא מוצג כסאטיר שפלג גופו התחתון כשל תיש, ופלג גופו העליון כאדם בעל קרניים וזקן. נגינת החליל המכשפת שלו הביאה אותו להיות חביבן של הנימפות היפות.
פאן הוא אל הפוריות, תאוותן ללא גבול הרודף תמיד אחר נערות יפות (ואף נערים).
ריקישחם, ריקי-שחם, ריקי.שחם, rikishaham, riki-shaham, riki.shaham
אף כי אביו היה הרמס, שלקח אותו לשעשע את האלים באולימפוס ולנגן בפניהם, הוא תמיד העדיף לשוב אל חלקת הארץ בה נולד, ארקדיה.
ארקדיה היא חבל ארץ גדול בצפון הפלופונסוס, ומיתוסים רבים הקשורים בטבע התרחשו בו. היערות הגדולים של ארקדיה מציעים מסלולי הליכה ורכיבה קסומים ויפיפיים לאביב המתקרב, שמעלים בדמיון את פאן ופלירטוטיו עם הנימפות היפות, מעיינות מים מבעבעים שמשכו אליהם יצורי יער שבאו להסתתר מחיציה של ארטמיס אלת הצייד. בארקדיה למעלה מ300 ק”מ של מסלולים בדרגות קושי שונות, ולמי שמעדיפים רכיבה על טרקטרונים, אופנועים, ושיט קיאקים – תוכלו למצוא את מבוקשכם בחבל ארץ זה אשר פאן ממשיך להגן ולשמור על היותו אחד האיזורים המיוערים והירוקים באירופה.
אחד המסלולים היפים מתחיל בכפר אלתי ומסתיים בכפר מתידריו – זהו מסלול שאורכו כ7 ק״מ, להליכה ולרכיבה על אופניים. המסלול ממוקם בין סלעי ענק מכוסי טחב ושרכים, מוצל עצים עתיקים וסמוך לנחל מילאונטס, זהו המקום בו נפגש הקסם עם ההווה הממשי ואני ממליצה עליו בחום. מי יודע, אולי תיפגשו בו נימפת יער יפהפייה.
מה שבטוח, פאן אל היערות נמצא כאן היכן שהוא, ושומר עליו – נוף קדום יפה ובראשיתי.
שלכם בידידות,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *