אכרון

rikishaham, #shahamriki # shaham-riki #rikishaham #riki-shaham #ריקישחם #ריקי-שחם #שחםריקי #שחם-ריקי,
על פי המיתולוגיה היוונית, האכרון (Acheron) היה אחד מחמשת הנהרות הגובלים בשאול. הנהר שימש להובלת נשמות היוצאות למסען אל עבר ממלכתו של האדס, אל השאול, אחיו של זאוס. הנהר שבסמוך לו, עליו נבנה מקדש יווני עתיק המוקדש להאדס ופרספונה, ממוקם במחוז אפירוס שבצפון-מערב יוון.
הסיפור של פרספונה והאדס כלל אינו ברור, על פניו חטף אל השאול את פרספונה היפה, בת אחיו זאוס ודמטר אלת הפריון, וכלא אותה בביתו שבשאול. אבל היא לא מיהרה לברוח. עד שאמה הטילה את קללתה על יושבי הארץ והאדס אולץ להחזירה אל חיק אימה בתנאי שתחלק את זמנה: בחודשי הקיץ ישבה בארצות החיים ובחורף חזרה אל חיק בעלה, מלך השאול. ומעגל החיים נשמר עד היום – בסתיו יורדת פרספונה אל תחתית השאול והכל מתכנס חזרה אל האדמה, הטבע נם את שנתו ובאביב הטבע מתעורר כולו ואיתו פרספונה, צמחים ופרחים נובטים ומלבלבים, פעיות גדיים וטלאים ממלאים את הארץ.
כך כדי להבטיח את המשכיותו של הטבע, פולחנם של פרספונה והאדס התקיים בימים שקדמו לנצרות, במקדש שנבנה סמוך למימי האכרון הזורמים לאט, באוויר המלא קולות של טבע שקט. במקום פסטורלי זה, נבנה המקדש העתיק נקרומנתיאו, אולם שנוצר כמערכת חדרים בין סלעים מעליהם הונחו תקרת לוחות אבן שנתמכו במערכת קשתות צפופה. באולם זה התקיים הפולחן להאדס ופרספונה. אך איש אינו יודע מה באמת נעשה בטקסים הללו, שכן עולי רגל שהשתתפו בהם, התחייבו לשתוק, כדי לשמור על כבודם של אלי העולם התחתון. נותר לנו רק להגיע לאיזור ולנסות ללקט רסיסים מן הדמיון ומן הסיפורים שבעל-פה העוברים כאן מדור לדור. עם התחזקות הנצרות, נהרס המקדש ובמקומו נבנתה כנסייה המוקדשת ליוחנן המטביל.
מוצאו של נהר האכרון ליד הכפר סילייס והוא נשפך אל הים היוני ליד עיירת הנופש פארגה. בקיץ הנהר מלא קיאקים וצחוקים של חניכים הלומדים לשוט במים התכולים והקרירים.
rikishaham, #shahamriki # shaham-riki #rikishaham #riki-shaham #ריקישחם #ריקי-שחם #שחםריקי #שחם-ריקי,
חבל ארץ אפירוס ידוע בזכות יופיו המרהיב והוא נחשב לאחד האיזורים היפים ביוון בו הטבע עדיין פועם וחי במלוא העוז. הקדשתי כבר מספר פוסטים לאתרים המרהיבים של כפרי זגוריה, צומרקה, מצובו ועוד. היום ארצה לספר לכם על פארגה, העיירה אליה מתנקז נהר האכרון. 
rikishaham, #shahamriki # shaham-riki #rikishaham #riki-shaham #ריקישחם #ריקי-שחם #שחםריקי #שחם-ריקי,
פארגה הפכה בשנים האחרונות מכפר דייגים קטן לעיירת נופש מרהיבה ומבוקשת, יעד תיירותי המשלב חופי תכלת מרהיבים והרים ירוקים ויפים. יש באיזור מסלולי הליכה מוצלים, אטרקציות של ספורט ימי ברמות קושי שונות, מסעדות אקסקלוסיביות, מופעי מוזיקה החל משעות בין-הערביים – הכל מכל. רק אל תשכחו להזמין מקום לינה מראש, בחודשי הקיץ האיזור מתמלא תיירים מכל העולם.
 
בואו לטייל באחד המקומות מלאי הקסם ביותר בעולם,
 
שלכם בידידות,