אפרודיטה והתפוח

ריקי שחם מדריכת טיולים

מתחילה להתרגל לרעיון שהחיים על פלנטת ארץ השתנו ושזו איננה רק אפיזודה קצרה שאוטוטו חולפת. וכמו משפט יפה שאמרה המדריכה שלי ליוגה, אם אינך יכול לטייל החוצה, טייל פנימה. אז זה מה שאני עושה, מטיילת במוזיאוני העולם מבעד למקלדת.

אבל להיות מדריכת טיולים זה כנראה בטבע שלי ואני אף פעם לא נהנית לטייל לגמרי לבדי זמן כה רב. אז היום אני מטיילת קרוב, למוזיאון ישראל אשר בירושלים, אולי המוזיאון האהוב עלי בישראל. המוזיאון אמנם סגור אבל אם תלחצו על הקישור הבא, תגלו אפשרויות לסיורים עם אוצרי המוזיאון, הפעלות לילדים ועוד הפתעות.

מזמינה אתכם בחום לבקר ב:

https://tours.imj.org.il/

משהו שצד את תשומת ליבי הוא פסלון של אפרודיטה, אלת היופי המחזיקה בידה תפוח. הפסלון עשוי ברונזה, מהתקופה ההלניסטית, ומתעורך לשנת 300 לפני הספירה.

כשראיתי את הפסל, קשה היה לי שלא לחשוב על השילוב הזה – אפרודיטה והתפוח? כיצד נפגשים ומתמזגים להם שני סמלים כה עתיקים ומיתולוגיים משתי תרבויות כה שונות במהותן: זו המבוססת על דת מונותאיסטית, אמונה באל אחד וסיפור גן העדן לעומת התרבות היוונית, בה הדת היוונית הייתה פוליתאיסטית מובהקת והיוונים סגדו לפנתאון עשיר של אלות, אלים ותתי-אלים.

סיור נעים לכם.
שלכם בידידות,
ריקי שחם

 

4 thoughts on “אפרודיטה והתפוח

 1. איזה פסלון יפה… מחכה בקוצר רוח שיפתחו המוזאונים ובינתיים… משוטטת על כנפי מקלדת.

 2. ככה עוד המלצה בשבילך על הדרך, הבנתי שיש סיור וירטואלי במוזיאון תל אביב בתערוכה של ג’ף קונס. כל כך רציתי לצפות בתערוכה, ולא הספקתי. המוזיאון נסגר בשל המצב..
  https://www.tamuseum.org.il/he/exhibition/jeff-koons-absolute-value/
  עיריית תל אביב עשתה סיור וירטואלי ולצערי פספסתי אותו, כי ראיתי את ההודעה באיחור….
  מצפה שיעשו זאת שוב.
  אולי יש לך קשרים שם לבדוק את הנושא?

 3. שלום דניאלה, תודה על השיתוף. למיטב הבנתי המוזיאונים צפויים להיפתח ברחבי הארץ ב17 במאי. מציעה להתקשר אליהם ולבדוק מה תהיינה התצוגות עם החזרה לפעילות. לצערי אין לי ממש קשרים שם. בברכה, ריקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *