ג׳ף קונס במוזיאון תל אביב

ריקי שחם מדריכת טיולים

קונס בן ה-65 מתעסק מראשית דרכו בתרבות הפופולרית. הוא למד אמנות בשיקגו ובתחילת דרכו עבד כברוקר בוול סטריט, כל זאת לצד פיתוח הקריירה האמנותית שלו. מהרגע הראשון עבד בסדרות והעסיק מספר לא מבוטל של אנשים שעבדו איתו בסטודיו, במודל שהזכיר את ה”פקטורי” של אנדי וורהול בשנות ה-60. בתחילת שנות ה-90 נישא לצ’יצ’ולינה, שחקנית פורנו איטלקייה, ובאותה תקופה נתפס כילד הרע של עולם האמנות – זה שלא מתבייש לערב בין נמוך לגבוה, פופולרי ואליטיסטי, ולהתעסק באופן פרובוקטיבי בנושאים שנחשבים כטאבו. 

כיום, קרוב ל-40 שנה אחרי שהחל לעסוק באמנות – מדובר באמן החי המצליח והיקר בעולם. בימים אלה, מוצגת במוזיאון תל אביב, תערוכת היחיד הראשונה של קונס בישראל, התערוכה מורכבת כולה מאוסף מרי וחוזה מוגרבי – זוג אספנים יהודים-אמריקאיים. מעורבותו של קונס בתערוכה הייתה משמעותית מאוד, ושבועות לפני הפתיחה כבר עבדו בארץ צוותים שלו שהגיעו מרחבי העולם. גם שילוח העבודות היה מאתגר במיוחד, כיוון שמדובר בעבודות גדולות ממדים באופן חריג.

“בלון ונוס דולני” (2013-2007), הינה עבודה מתוך הסדרה “ימי קדם”. הפסל בלוני סגול ומבריק המדמה איבר מין גברי מחד ושדיים נשיים מאידך. הוא שואב השראה ממצא ארכיאולוגי מלפני 30 אלף שנה(!) שמתאר זוג שדיים מפוסלים על מוט.

לא בכל יום ניתן לצפות בתערוכה של האמן החי היקר בעולם, קרוב לבית. ממליצה בחום.

שלכם בידידות,
ריקי שחם

 

9 thoughts on “ג׳ף קונס במוזיאון תל אביב

  1. פשוט ג א ו ן ! (ואני אוהבת גם את התמונה שצילמת בתערוכה עם השומרת מאחורה… זה הורס:)

  2. הייתי בתערוכה בחופש הגדול וגם אם איני מתלהבת דרך קבע מעבודותיו של קונס, אי אפשר שלא להעריך את העניין שהוא יוצר סביבו.

  3. התערוכה עדיין מציגה? לא הספקתי עדיין בגלל הקורונה… אבל ממש ממש רוצה ללכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *