יום ולנטינוס הקדוש

ריקי שחם מדריכת טיולים

השבוע שבנו מסיור בן עשרה ימים באיטליה היפה, אחת מערי הבירה היפות ביותר בעולם נמצאת באיטליה, הלא היא העיר רומא, בה הייאוש נעשה הרבה יותר נוח (סליחה חנוך לוין, בעיני לשיר היה צריך לקרוא ״רומא״).

רומא היושבת על גדות נהר הטייבר, הייתה בירתה של האימפריה הרומית העתיקה, ממנה ניהלו מושלי האימפריה את ענייניה. וגם היום, רומא הינה המרכז השלטוני והתרבותי של איטליה, המציעה אינסוף אטרקציות תרבותיות אשר מיליוני תיירים מכל העולם פוקדים אותה מדי שנה, וביניהם הקולוסיאום, המדרגות הספרדיות, פיאצה נבונה, הפנתיאון, הותיקן, המזרקות של ברניני ועוד.

טיול ברחובות העיר הינו אטרקציה לא פחותה, עם עצירות קטנות להתפעלות מיפי המקום, השפה והאנשים, או הפוגה קצרה באחד מבתי הקפה היפים לכוס קפה משובח או ג’לטי.

שבע גבעות רומא הן שבע גבעות ממזרח לנהר הטיבר שמהוות את ליבה של העיר. על הגבעה הגבוהה ביותר, היה ממוקם המקדש החשוב ביותר בעיר, בתקופת האימפריה הרומית, המקדש של יופיטר מלך האלים, ורעייתו מלכת האלים יונו. גבעה זו נחשבת למקום ממנו התחילה רומא לצמוח.

החל מהמאה ה-16, גבעה חשובה זו מהווה משכן למוזיאונים הקפיטוליניים (Capitoline Museums), קומפלקס של שלושה ארמונות אשר שניים מהם מהווים מוזיאונים לאמנות וארכיאולוגיה. הארמונות זהים זה לזה בחזיתם ובנויים כולם סביב כיכר קמפידוליו בעלת צורת הטרפז. את המוזיאונים והכיכר תיכנן מיכלאנג’לו, האמן הגדול הבולט ביותר בתקופת הרנסנס. 

במהלך הביקור במוזיאונים תוכלו להתרשם מאוסף מרהיב של פריטי אומנות ומבנים אשר מוצגים בכמה תערוכות מיוחדות במינן וגם אם אינכם מחשיבים את עצמכם כחובבי אמנות או אדריכלות, הביקור במוזיאונים אלו הינו בגדר חובה.

לכבוד חג יום ולנטיין או יום ולנטינוס הקדוש החל ב-14 בפברואר, צירפתי לכם תמונות של שניים מני הפסלים הרבים המוצגים במוזיאון – פסלי שיש של ארוס מותח את המיתר של הקשת שלו ופסל של אמור ופסיכה.

להנאתכם גם ביקור מוסרט בתוך המוזיאון החשוב היפה הזה, מטה.
חג אהבה שמח לכולכם,
שלכם בידידות,
ריקי שחם

ריקי שחם מדריכת טיולים

 

19 thoughts on “יום ולנטינוס הקדוש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *