דנמרק חלק שלישי 

ריקי שחם מדריכת טיולים

יום חמישי: האי Hven

הגיע הזמן לטיול נוסף מחוץ לקופנהגן! נתפוס מעבורת לאי הקטנטן Hven. האי האידילי הזה שוכן במיצר Øresund בין דנמרק לשבדיה, רק שעה וחצי מקופנהגן. בהיותו 7 קמ”ר בלבד בגודלו, האי הוא יעד מושלם לטיול יום. 

ברגע שנגיע לאי, הנוף הכפרי והאווירה הנינוחה של המקום יגרמו לכם להרגיש שאנחנו מטיילים בתוך גלויה. אלפקות רועות על השדות לאורך החוף, קוטג’ים מקסימים, חופים תכולים מבודדים, נוף כפרי, וטבע יפהפה מאפיינים את האי הקסום הזה. סביר להניח שנראה את האי מכוסה בשטיח צהוב ויפהפה של פרחים בזכות שדות הקנולה.

נעצור לצהריים בנמל Kyrkbacken כדי לקנות דגים טריים מעושנים טעימים להפליא מהמעשנות הקטנות. ונמשיך לאחת האטרקציות המרכזיות של Hven – מוזיאון Tycho Brahe הקרוי על שם אסטרונום דני שחי באי וגילה תגליות פורצות דרך רבות במדע. נבקר גם במזקקת הוויסקי של האי, Spirit of Hven בו נערוך סיור כדי ללמוד על השלבים השונים של תהליך הייצור וכמובן לטעום את הג’ין והוויסקי שלהם.

יום שישי: רוסקילדה – ארהוס

ניסע לעיר השנייה בגודלה בדנמרק, ארהוס תוך עצירה בעיר ההיסטורית רוסקילדה.

במרחק של 40 דקות נסיעה מקופנהגן, עיירת הפיורד רוסקילדה מפורסמת בזכות ההיסטוריה והמורשת הוויקינגית שלה. שני האתרים החשובים ביותר או נקודות השיא של העיירה הם קתדרלת רוסקילדה ומוזיאון הספינות הוויקינגיות.

לאחר שנחקור את הקתדרלה והמוזיאון, נפנה למסעדה בה נאכל ארוחת צהריים דנית אותנטית. ממליצה לנסות את תפריט הנפילה החופשית שלהם שבו אתה פשוט נשען אחורה ונותן לשף להחליט בשבילך. 

נגיע לארהוס בשעות אחה״ץ ונצא לחקור את העיר המקסימה, לסיור רגלי על ההיסטוריה והעובדות על העיר.

כמובן לא נפספס את הרחוב המרוצף היפה ביותר בעיר – Møllestien! מולסטיין, מרופד בשורה של בתי עץ למחצה בצבעי פסטל, המתוארכים למאה ה-18, מעוטרים בפרחים צבעוניים, גפנים, חלונות חמודים וגדרות כלונסאות מסורתיות, Møllestien הוא יפהפה לחלוטין.

יום שביעי: ארהוס- קופנהגן

בוקר חופשי, הזדמנות לחזור למרכז העיר ולהסתובב ברחוב הקניות הראשי, Strøget. יש מספר לא מבוטל של מסעדות מפורסמות, בתי קפה, חנויות קטנות וגדולות, מוזיאונים ומופלאים ארכיטקטוניים לאורך הרחוב המדרחוב הזה.כדאי לבדוק את הכנסייה הגבוהה והארוכה ביותר בדנמרק, קתדרלת ארהוס. הפנים מרשים כמו החיצוניות.

נצא אחה״ץ בחזרה לקופנהגן שם נהנה מערב אחרון בעיר היפה.
חזרה למחרת בצהריים לישראל. 

נותרו שני מקומות אחרונים. מוזמנים לפנות אלי לפרטים. 

שלכם בידידות,
ריקי שחם

2 thoughts on “דנמרק חלק שלישי 

  1. ריקי, את מעבירה את הכל בצורה כל כך חווייתית ומלמדת. חלום שלי לצאת לאחד הטיולים איתך.

  2. היה טיול מדהים
    תודה לך ריקי
    מקווה שניפגש בקרוב מאד
    שלך בחיבה
    שמואל ודפנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *