מחוז דבון

ריקי שחם מדריכת טיולים

פיית׳ גנקינסון היתה המדריכה שלנו בטיול זה.

שלום לכל הקוראים והקוראות היקרים והיקרות.

כולנו עוברים ימים קשים ביותר מאז אותה שבת ארורה בשבעה באוקטובר. וסיפורי הזוועות ממשיכים להגיע והלב ממאן להאמין. 

גם היום שבת, בוקר שבת, והחלטתי שלמרות הכאב והצער, אני חוזרת לכתוב ולספר על טיולים וחוויות, אומנות, היסטוריה, מיתולוגיה ויופי. וכל מה שהופך את החיים לחזקים מהכל, ובעיקר לכאלה ששווה לחיותם, למרות למרות הכל.

אז נמשיך? מקווה שאתם איתי.

אנחנו ביום הרביעי שלנו בדרום-מערב אנגליה הכפרית. עוזבים את בריסטול לכיוון מחוז דבון, הידוע גם בשם דבונשייר.

ריקי שחם מדריכת טיולים

פרט חשוב כדי לסבר את האוזן: החלוקה המנהלית של אנגליה היא בחלקה למטרות אדמיניסטרטיביות ובחלקה למטרות טקסיות. ברמה מנהלית, באנגליה 9 אזורים ואילו ברמה מסורתית/טקסית, אנגליה מחולקת ל-48 מחוזות מסורתיים.

דבון הוא מחוז מסורתי/טקסי אשר נמצא במחוז המנהלי של דרום-מערב אנגליה ושטחו למעלה מ-6700 קילומטרים רבועים כך שמדובר באחד המחוזות הגדולים ביותר בממלכה. 

המחוז מיוחד בגיוון הרב שבו. למחוז רצועות חוף גם מדרום וגם מצפון. שתי רצועות החוף כוללות הרים וחופים חוליים, ועל כן, מפרציה הרבים של דבון מכילים ערי נופש רבות, כפרי דייג ונמלים. פנים המחוז הוא כפרי ופחות מיושב יחסית לשאר מחוזות אנגליה. בדרום, תוכלו להנות מזיו יופיים של חולות מוזהבים בתוך מה שמכונה ״הריביירה האנגלית״ ובצפון מצוקים פראיים המשקיפים על חופי האוקיינוס.

עם החופים המדהימים ומצוקי הנשברים אל הים, אין זה פלא שמפיקי סרטים רבים ראו לאורך השנים בדבון מקום צילום אידיאלי, וסרטים רבים צולמו כאן לאורך השנים. ביניהם על ״תבונה ורגישות״, ״בארי לינדון״, ״בשארית היום״ ועוד. ארתור קונן דויל כונן את עלילת ספרו ״כלבם של בני בסקוויל״ בדבון, כמו גם אגתה כריסטי שלה היה בית נופש בדבון אותו כינתה ״המקום המקסים ביותר בעולם״ ושם גם התרחשו רבים מספרי המתח שלה. 

יש שפע של דברים לעשות בדבון, ללא קשר לתקופת השנה. אך בשל לוח הזמנים הקצר שלנו – נאלצנו לעשות בחירות קשות ולהתמקד בחלק קטן מן האטרקציות הקסומות שיש למקום להציע. 

ועל כך בהרחבה, בפוסט הבא.
שימרו על עצמכם.
שלכם בידידות,
ריקי שחם

 

1 thought on “מחוז דבון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *