מוזיאון שרלוק הולמס 

ריקי שחם מדריכת טיולים

לפני שנעזוב את לונדון, עוד המלצה חמה בפרט לחובבי ספרות המתח והמסתורין (אבל לא רק!).

ממוקם באחת הכתובות המפורסמות בעולם, מוזיאון שרלוק הולמס משחזר באהבה את העולם המואר בגז של הבלש האייקוני של לונדון וסביבתו הוויקטוריאנית. המוזיאון הפרטי המתוייר ביותר בלונדון מארח כשני מיליון מבקרים בשנה, מספק אוצר של פריטים הקשורים לשרלוק הולמס ולמקרים המפורסמים שהוא פתר, באותה הסביבה שנתנה להם השראה.

ריקי שחם מדריכת טיולים

המוזיאון ממוקם ברחוב בייקר 221B, לונדון. על פי סיפוריו של סר ארתור קונאן דויל, שיצר את דמותו של שרלוק הולמס, הפך האחרון בית זה למקום מגוריו מ-1881 עד 1904. החדרים במבנה מתוחזקים נאמנה כדי לתת למבקרים מכל רחבי העולם תובנה על חייו וסיפוריו של הבלש המפורסם, וכן חוויה בלתי נשכחת ואותנטית של לונדון הוויקטוריאנית.

בית עירוני ג’ורג’יאני מפואר זה הוא בן ארבע קומות, נבנה בשנת 1815, שימש תחילה כאכסנייה, עד שפתח את שעריו כמוזיאון בשנת 1990 על ידי האגודה הבינלאומית שרלוק הולמס (ארגון ללא מטרת רווח) מתוך שאיפה לחלוק את הידע, התשוקה והאהבה לדמות הספרותית האיקונית.

המוזיאון הינו תצוגה ה”משחזרת” את חדר מגוריו של הולמס, בהתאם לתיאורים המופיעים בספרים. למשל חדר המגורים נמצא בקומה השנייה במעלה 17 מדרגות, בצד הפונה אל החצר ובו כל החפצים שאוזכרו בסיפוריו של דוייל לרבות הכורסא הגדולה שליד האח, כלי הכימיה של הולמס, אוספי זכוכיות מגדלת, המקטרות והכובעים שלו.

ריקי שחם מדריכת טיולים

חדרו של ד”ר ווטסון נמצא כמתואר בספר בחדר הפונה לאחורי הבית בקומה השניה. בחדר מוצגים חפצים המוזכרים כשייכים לווטסון וביניהם ספרי רפואה, תיק רופא, וכן יומן המציג את הערותיו בכתב יד של ווטסון.

חדרה של בעלת הבית, גברת האדסון, נמצא כמתואר בספרים בחזית הבית בקומה השנייה. 

בקומה השלישית ניתן לראות בובות שעווה של הדמויות השונות המופיעות בסיפורים, וביניהן את שרלוק הולמס, ווטסון, פרופסור מוריארטי, ועוד.

בקומת הקרקע של המוזיאון נמצאת חנות המזכרות.

עובדי המוזיאון כולם לבושים בבגדים האופייניים לתקופה הוויקטוריאנית, משווים לביקור חוויה שלמה וחה של ספריו האלמותיים של סר ארתור קונאן דוייל. 

ממליצה בחום.
שלכם בידידות,
ריקי שחם 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *