טראם מס’ 28

ריקי שחם מדריכת טיולים

הטראם הצהוב של ליסבון, מספר 28, הוא סמל ידוע נוסף של ליסבון. כלי התחבורה ההיסטורי הזה נחנך ב-14 באוגוסט 1890, וממשיך לטפס את המדרונות התלולים של ליסבון גם במאה ה-21.

במסלולו הוא עובר דרך אזורי התיירות הפופולריים של גראקה, אלפאמה (Alfama), באיישה ואסטרלה: שכונות יפות עם רחובות תלולים וצרים ועיקולים חדים, שבהם אוטובוסים אפילו לא יכולים לעבור.

החשמלית מתחילה את דרכה בדאון טאון, חוצה את מרכז העיר ומטפסת מעלה לרובע אלפמה, כשבדרך היא עוצרת במוקדי עניין רבים. הנסיעה היא רק תחילת ההרפתקה, שכן רובע אלפמה הוא הרובע העתיק בעיר וכדאי מאוד לשוטט בו. זהו מבוך של סמטאות צרות ומפותלות עם בתים עתיקים, כנסיות מרשימות, בהן הקתדרלה של ליסבון, והמון מסעדות ובתי קפה.

ריקי שחם מדריכת טיולים

טראם 28 הצהוב הוא אמנם הטראם המפורסם ביותר של ליסבון, אבל לרוב הוא צפוף מאד וכדי באמת להנות מהנוף, כדאי למצוא מקום ישיבה ליד חלון – משימה שאינה פשוטה כלל וכלל. אבל אל חשש, יש גרסה נוספת אדומה שלו. המחיר של הטראם האדום אמנם יקר יותר, אך הוא נוח יותר.

התחנה הראשונה של החשמלית היא Martim Moniz ומומלץ להגיע אליה בשעות הבוקר כדי להגדיל את הסיכויים לתפוס מקום ישיבה. 

בדרך מומלץ לרדת בגראקה (Graça) שכונה יפה ושקטה המספקת הצצה לחייהם של המקומיים. בשכונה חנויות, שוק פשפשים (בימי שלישי ושבת), בתי קפה ומקומות תצפית משם נשקף נוף מרהיב על נהר הטז’ו ועל העיר כולה.

שכונה נוספת שאסור לפספס היא שכונת אלפמה. השכונה העתיקה ביותר בליסבון.

ועליה ארחיב בפוסט הבא. 

שלכם בידידות,
ריקי שחם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *