סינטרה

ריקי שחם מדריכת טיולים

אליצ׳ה-רוזה קוסטה תלווה אותנו בסיור זה

באמצע יער עבות, שוכנת העיירה הקסומה סינטרה, מבודדת בערפל העוטף אותה.

רק 25 ק”מ צפונית-מערבית לליסבון, העיירה מפורסמת בזכות ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בה בתקופות שונות, וכן הודות להרמוניה המושלמת בין הטבע למורשת העיר. על כן אונסק”ו הכריז על הנוף התרבותי של סינטרה כאתר מורשת עולמית בשנת 1995.

אוכלוסיית העיירה מונה 33,000 תושבים אשר מתפרנסים בעיקר מתיירות.

סינטרה ממוקמת במחוז אקסטרמדורה, למרגלותיו ובמדרון הצפוני של הסרה דה סינטרה, רכס ירוק צר עם פסגות גרניט המשתרע בין ליסבון לחוף האוקיינוס ​​האטלנטי. הסרה דה סינטרה יוצר מחסום הררי שעליו מתעבה גשם מהאוקיינוס ​​האטלנטי.האקלים יוצא הדופן של מייצר נוכחות של צמחייה צפופה ועשירה במינים בלב פארק לאומי שסווג על ידי אונסק”ו. ביירון כינה אותו בצדק “עדן המפוארת”.

גם שם המקום מרמז על ייחודיות האזור: חוקרים משערים שמקור השם הוא מילה מימי הביניים שמשמעותה כוכב זוהר או שמש. משמעויות אפשריות אחרות: “הר-ירח”, “נבלע בערפל”.

הנה כמה מהטירות שחובה לבקר בהן בביקורכם הבא במקום.

טירת סינטרה, הידועה גם בשם טירת המורים, אשר נבנתה במאה ה-8 או ה-9. הטירה בנויה על גוש סלעי, מבודדת על אחת מפסגות הרי סינטרה, חומותיה חושפות נוף מרהיב המשקיף על כל הסביבה הכפרית המשתרעת עד האוקיינוס ​​האטלנטי.

ריקי שחם מדריכת טיולים

הארמון הלאומי פנה (בפורטוגזית: Palácio Nacional da Pena) הוא מבנה פורטוגלי היסטורי הממוקם על אחת מפסגות הרי סינטרה, בלב פארק בשטח של 200 דונם. הארמון מאופיין בצבעיו העזים, צהוב ואדום. הארמון נבנה בין השנים 1842–1854 על-ידי הנסיך פרדיננד מסקסה-קובורג-גותה, ממוצא גרמני לכבוד הברית עם רעייתו המלכה מארי השנייה.

ריקי שחם מדריכת טיולים

הארמון הלאומי של סינטרה – הידוע גם בשם פאלאסיו דה וילה (ארמון העיר) ונקרא גם הארמון המלכותי – הוא אחד המונומנטים המרכזיים של העיר סינטרה בפורטוגל; שתי הארובות החרוטיות הלבנות שלו, בגובה 33 מטר, מעניקות לו צללית ייחודית לחלוטין ולכן הופכות אותו לסמל העיר. הארמון הלאומי נבנה בין המאות ה-14 וה-16 על ידי מלכי פורטוגל על מבנה מוקדם יותר ששימש את שליטי המורים. זה היה ארמון מלכי פורטוגל מתקופת הכיבוש הנוצרי מחדש. הארמון מצוי כיום במרכז העיירה והוא משמש כמוזיאון משנת 1940, מציג חלק מהרהיטים מתקופת המלכים האחרונים.

ריקי שחם מדריכת טיולים

בעיירה יש טירות וארמונות נוספים ואני ממליצה לכם להקדיש יום שלם לביקור באיזור.

הנסיעה מליסבון לסינטרה ברכבת אורכת כ-45 דקות. בסינטרה עצמה ניתן להיעזר באוטובוס תיירים מיוחד, המאפשר מעבר בין הארמונות והאטרקציות השונות שמציעה העיירה.

אל תחמיצו.
שלכם בידידות,
ריקי שחם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *