אודות

אודות חדש, ינואר 2019
שנה טובה לכולם.
כשהתחלתי לכתוב את הבלוג שלי לפני יותר משנתיים, לא האמנתי שאהפוך מפנסיונרית נלהבת להיסטוריה, מיתולוגיה יוונית וטיולים, למדריכת טיולים במשרה מלאה. וכך מה שהתחיל כתחביב/עיסוק קטן, הפך למקצוע מלבלב או כפי שאומרים בני משפחתי היקרים כשהיית מורה ראינו אותך יותר. ומכאן גם שבשנה האחרונה, לא הצלחתי לעמוד ביעד שהצבתי לעצמי ולכתוב מספיק.
לכן, השנה, החלטתי לעשות שינוי קל וליצור חיבור אחר בין אהבותיי הגדולות: היסטוריה, אומנות וטיולים. חיבור שיאפשר לי להעלות יותר חומרים ולשתף אתכם ביצירות אומנות בעלות יופי בן אלמוות.
מוזמנים להיות חלק מהמסע הזה שלי.
שלכם בידידות,
ריקי שחם
ריקי שחם מדריכת טיולים

 

*********************************************

אודות ישן, עד ינואר 2019

לכל אדם האיליאדה והאודיסאה שלו

שמי ריקי שחם, נולדתי בחיפה ואני מתגוררת בה כל חיי.

אני מורה להיסטוריה שנים רבות עם התעניינות עמוקה באימפריות הקדומות של יוון ורומא, על תרבותן, שירתן, הארכיטקטורה העל זמנית שיצרו, האומנות שנוצרה בה ועוד.

במהלך 30 השנים האחרונות בהן למדתי ולימדתי את הנושא, טיילתי אין ספור פעמים כמטיילת פרטית ביוון, איטליה, סיצליה וכמובן מדינות נוספות.

ועם כל הטיולים שערכתי, אהבתי רק הלכה והעמיקה ואט אט גיליתי כי אני מעדיפה לצאת ממרחבי “הכיתה הבית-ספרית” ולנתב את אהבתי להדרכה של מטיילים ששואפים לגלות איתי את הקסם הקדום והאינסופי של התרבויות המופלאות הללו.

לאחר שעברתי הכשרה מקצועית, לפני כ-18 שנה, החלטתי בהדרגה לפרוש מההוראה ולהדריך טיולים ואני עושה כן כבר שנים רבות בתחושת סיפוק עמוקה.

ברשימותיי אלה, אנסה להביא בפניכם תיאוריי מסעות, סיפורים, נופים, מראות, ריחות, טעמים והגיגים אשר העשירו ומעשירים את עולמי.